Chuwi VX8 dostępny albo z Windowsem 8.1, albo z Androidem


Chuwi VX8 jest, okazuje się, naprawdę ciekawym tabletem - producent zostawia bowiem klientom decyzję, czy chcą mieć urządzenie z Windowsem 8.1, czy też z Androidem. Ceny poszczególnych modeli jeszcze nie zostały określone, ale pewnie będą zbliżone, lub nawet takie same - w końcu licencja na Win8.1 dla tabletów o małej przekątnej jest darmowa. Nawet na obrazkach (takich, jak ten w miniaturce) bardziej promowany jest system od Microsoftu.


Chuwi VX8 jest 8-calowym tabletem z ekranem IPS o rozdzielczości 1280x800 pikseli, jasnością 400cd/m2 oraz pokryty jest warstwą zapobiegającą zostawaniu odcisków palców. Wybranym przez producenta procesorem jest czterordzeniowy Intel Atom Bay Trail Z3735D, który do kompletu ma 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB miejsca na dysku flash. Mimo dość szerokich ramek (5mm) tablet jest bardzo cienki - mierzy sobie tylko 7.5 mm grubości.


Tak jak pisałem w poprzednim newsie dotyczącym tego modelu - bardzo dziwi mnie 1 GB pamięci RAM. Przez taki detal tablet może chodzić mało płynnie, wręcz irytująco powoli, co może być jego gwoździem do trumny. Mały, acz bardzo znaczący detal - może firma Chuwi za jakiś czas wypuści na rynek coś w stylu Chuwi VX8+ z większą ilością RAMu?


Źródło:tablet-news.com

Dodaj komentarz