Toshiba WT310 - biznesowy tablet z Windowsem 8 Pro


Toshiba oficjalnie ogłasza nadchodzący nowy tablet pracujący pod kontrolą Windowsa 8 Pro. Tablet nazwany WT310 posiada ekran o przekątnej 11,6" i rozdzielczości 1920x1080 pikseli, czyli FullHD. W założeniu jest to tablet przystosowany do biznesu, ze specyficznymi ficzerami mającymi usprawnić pracę biznesmena. Wśród nich warto wymienić oprogramowanie zabezpieczające, jak Intel Anti-Theft szyfrujące dane, Trusted Platform Module chroniące lokalne dane, a także Intel Active Management Technology zapewniające zdalny dostęp do możliwości aktualizacji i naprawy systemu.

Ekran 11,6" wspiera naturalnie mnóstwo gestów, jak to w Win8, jednak co specyficzne dla WT310 obsługuje DigitizerPen - rysik, stylus, który umożliwia choćby konwersję pisma odręcznego do tekstu w dokumentach i notatkach. Wyświetlacz pokryto warstwą antyodblaskową - wreszcie tablet z matowym wyświetlaczem!

Podzespoły obejmują procesory Ivy Bridge intela, te same co stosowane w ultrabookach, dyski SSD i nieznane pojemności pamięci RAM - Toshiba nie zdradza na razie jakie dokładnie parametry znajdziemy w tym tablecie.

Obudowę wykonano w całości z plastiku, jednak dla Toshiby jest to powód do dumy - według producenta materiał ten w przypadku WT310 jest wyjątkowo mocny i sztywny, zdolny uchronić podzespoły tabletu nawet w przypadku upuszczenia, uderzenia, czy ściskania. Tablet posiada szereg złącz, jak pełnowymiarowe USB 3.0, micro HDMI, czytnik kart SD, a także obsługę WiFi N, Bluetooth 4.0, technologii WiDi oraz wbudowany modem LTE/4G.

Dostępność - jeszcze w tym kwartale, przynajmniej w UK. Ceny poznamy bliżej premiery.


źrodło: engadget

Dodaj komentarz